Yoğurt Tatlısı Tarifi


Sponsorlu BağlantılarYoğurt Tatlısı Tarifi
Malzemeleri: – 2 Adet yumurta
– 3/4 su bardağı yoğurt
– Bir miktar süt
– Bir miktar limon suyu
– Bir çay kaşığı karbonat
– 200 gram elenmiş un

Şerbeti için: – 700 gram toz şeker
– 2,5 su bardağı su
– 1 yemek kaşığı limon suyu

yourt_tatlisi

Yoğurt Tatlısı Yapılışı: Şerbeti önceden hazırlayın. Şekeri suyla kaynatın, Damlalar ikiden fazla düşmeyecek kıvama gelince, limon suyunu karıştırın. Ilınmaya bırakın. (Tama-men soğumaz, ılık kalır.)
Diğer yanda hamur malzemesinin hepsini karıştırın.


Sponsorlu BağlantılarElde edilen, macun ya da bulamaç gibi bir Kıvamda olmalı. (Yani kaşıktan düşünce yayılır vazi-yette olması gerekir.) Bir tavada ayçiçeği yağını kızdırın. Küçük bir Kaseye de ayçiçeği yağı koyup yanınıza alın.

Kâsedeki yağın içine bir tatlı kaşığı daldırıp, kaşığın yağlan-masını sağlayın. Böylece, hamur kasığa yapışmaz. bu şekilde yağlanmış tatlı kaşığıyla hamurdan alıp kızmış yağa atın. Pişmiş parçalar ceviz büyüklüğünde olmalı. Eğer daha büyük oluyorsa kaşığa daha az hamur doldurun. Her hamur alışta, yapışmaması için kaşığı soğuk yağa batırın.

Tavayı devamlı sallayın. Altlan pembeleşince, maşanın ucuyla çevirin. Yanmamaları şartıyla oldukça koyu bir renk alıncaya kadar kızartın.
Tavadan alınca, hazırladığınız ılık şerbete atın. Derin şerbet kasesi doldukça, ilk koyduğunuz tatlıları çıkartıp kaseyi yenileriyle doldurun. Ilıkken servis yapın. (Çok lezzedi, kıtır kıtır olur.)


Sponsorlu Bağlantılar

Add Comment

Close