Tulum Peynirli Kırmızıbiber


Sponsorlu BağlantılarTulum Peynirli Ve Çamfıstıklı Kırmızıbiber

Sofranızda garnitür olarak sunabileceğiniz çok sağlıklı ve hafif bir Sebze yemeği afiyet olsun..
Malzemeler:
8 adet kırmızıbiber
80 ml. zeytinyağı
Tuz
2 diş sarmısak
2 dal biberiye
Taze çekilmiş karabiber
120 gram tulum peyniri
1 bağ fesleğen (veya taze kekik)
100 gram çamfıstığı
10 gram kuşüzümü
1 diş sarmısak
tulum peynirli ve çamfıstıklı kırmızı biber

Yapılışı:
Haziran sonundan eylül ortasına kadar yetişen kırmızı biberlerin etli ve ince kabuklularını seçmekte fayda var. Biberleri bir fırın kabına koyup üzerine zeytinyağı gezdiriyorum ve biraz tuz serpiyorum. Sarımsakları soyup ortadan ikiye böldükten sonra biberlerin üstüne koyuyorum. Biberiye ve taze çekilmiş karabiberi ekleyip üstünü alüminyum folyoyla kapatıyorum. ı8o°C ısıtılmış fırında i saat pişiriyorum.


Sponsorlu BağlantılarHarcı için
Ula Pazarı’ndan, koyun ve keçi sütünden yapılmış tulum peyniri alıyorum. Çok keskin bir tadı ve kokusu oluyor. Peynirin keskinliğinin kırmızıbibere iyi uyum gösterdiğini düşünüyorum. Siz tulum peyniri yerine lor da kullanabilirsiniz.

Orta boy bir kaseye tulum peynirini koyuyorum. ince ince kıydığım fesleğeni, kavurduğum çam fıstığını, kuş üzümünü ve dövülmüş sarımsağı koyup malzemeleri güzelce birbirine yediriyorum. Kırmızıbiberler pişerken   fırın kabında biriken suyu peynirli karışıma ekliyorum.

Pişen biberleri kolay soyulmaları için üstüne streç film çekip 15 dakika bir kenarda terletiyorum. Biberleri soyduktan sonra bir yanını bıçakla kesiyorum ve buradan hem çekirdeklerini temizliyorum hem de biberlerin içini peynirli harçla dolduruyorum.

Tabak hazırlarken
İçini tulum peynirli harçla doldurduğum kırmızıbiberleri meze olarak servis edeceksem uzun bir servis tabağına yan yana diziyorum. Yazlan hava çok sıcak olduğundaysa yanında salatayla birlikte hem hafif hem de yoğun lezzetli bir başlangıç olarak servis ediyorum.


Sponsorlu BağlantılarAdd Comment

yemek tarifleri