Tel Peynirli Makarna


Sponsorlu BağlantılarTel Peynirli Makarna

Makarnanın son derece pratik bir lezzet oluşundan dolayı doğal olarak sofralarımızda sürekli olarak yer etmeye başladık. Baktığımız zamanda makarnanın artık pek çok farklı çeşitlerini yapmaktayız. İstediğiniz sos bulanmış olan makarnanızı ister akşam yemeklerinde, ister öğle yemeğinde hatta akşam beş çaylrında bile verebilmeniz mümkündür. Burada önemli olan konulrdn birisi de makarnnızı tam olarak nasıl tüketmek istediğinizdir diyebiliriz. Tel peynirli makarna için mutfağınızda olması gereken malzemeler şu şekildedir.

Malzemeleri;

Bir paket makarna ( kalem makarna)

tereyağı

tuz

karabiber

Maydanoz

Tel Peyniri

tel peynirli makarna


Sponsorlu BağlantılarTel Peynirli Makarnanın Hazırlanması

Tel peynirli makarnanızın hazırlanması kısa sürecektir. En fazla vaktinizi 15 dakika kadar alacaktır. Bu yüzden yemek yapmayı istemediğiniz ya da üşendiğiniz an hemen evlerinizde bu tarifi uygulamay başlayabilirsiniz. Tel peynirini makarnanıza eklemeniz ise lezzetinin daha fazla olmasını sağlayacaktır. Makarnanızın istediğiniz lezzet ayarında olmasını istiyorsanız öncellikle püf noktalarının neler olduğunu mutlaka bilmeniz gerekir.

Makarnanın istediğiniz lezzette olması için pişirme süresi oldukça önemlidir. Makarnaları çok fazla pişirmeniz doğal olarak hamur kıvamına dönüşmesine yol açacaktır. Makarnamızı tencereye alarak kaynamış suyun içerisine katıyoruz. Biraz makarnalarımız piştikten sonra tereyağıyla daha fazla lezzetlenmesini sağlıyoruz.

Son olarak ise makarnanın üzerine tel peynirlerini ekliyoruz. Oldukç kolay şekilde hazırlanan bu tarifi evlerinizde bundan böyle sizlerde gönül rahatlığınca hazırlayabilirsiniz. Tel peynirli lezzetli makarnanız iştahınızı en güzel şekilde kabartacaktır. Çocuklarınızın da severek tüketeceği bir yemektir.

Afiyet olsun.


Sponsorlu Bağlantılar

Add Comment

Close