Anasayfa » Etiket Arşivi: Salata Tarifleri

Etiket Arşivi: Salata Tarifleri

Sezar Salatası Tarifi

sezar-salatasi

Sezar Salatası Tarifi Bu çok ünlü salatanın tarifi şef Caesar Cariini’ye aittir. Körpe marul kullanın ve son aşamada bajıjfe kaynatılmış yumurta eklemeyi unutmayın. Hazırlanma Süresi: 10 dakika; Pişirme süresi: 2 dakika Malzemeleri:3/4 su bardağı veya 175 ml zeytinyağı 115 gram 2,5 cm’lı’k küpler halinde kesilmiş ekmek 1 büyük diş dövülmüş sarmısak 1 adet marul 2 adet 1 dakika kaynatılmış yumurta ... Devamını Oku »

Portakallı Kuşkonmaz Salatası

portakalli-kuskonmaz-salatasi

Portakallı Kuşkonmaz Salatası Şeri ve zeytinyağıyla hazırlanan sade sos bu kuşkonmaz salatasın da portakal ve domatesle enfes bir birliktelik oturur. Hazırlanma Süresi: 6 dakika; Pişirme suresi: 3-4 dakika Malzemeleri: 225 gram ayıklanmış, 5 cm’lik parçalar halinde kesilmiş kuşkonmaz 2 adet büyük portakal 2 adet sekize bölünmüş olgun domates 50 gram doğranmış marul yaprağı 2 yemek kaşığı veya 30 ml sızma ... Devamını Oku »

Hellimli Rezene Salatası

hellimli-rezene-salatasi

Hellimli Rezene Salatası Hellim peyniri ızgara tavasında yada barbeküde pişirildiğinde şeklini kaybetmeyen sert bir peynirdir. Pişirme sırasında dökme tavanın şeritleri ile süslenmesi göz alıcı bir güzellik katar. Hazırlanma Süresi: 13 dakika Pişirme Süresi : 6 dakika Malzemeleri: 200 gram kalınca dilimlenmiş hellim peyniri 2 adet ayıklanmış ve ince dilimlenmiş rezene soğanı 2 yemek kaşığı kabaca doğranmış taze yabanimercanköşk 3 yemek ... Devamını Oku »

yemek tarifleri