Sote Kabaklı Ve Taze Soğanlı Yumurta Tarifi


Sponsorlu BağlantılarSote Kabaklı Ve Taze Soğanlı Yumurta Tarifi
Malzemeler:

4 adet top kabak ya da girit kabağı
3 adet taze soğan
1 diş sarmısak 30 mi zeytinyağı
4 adet yumurta
2 dal fesleğen
Deniz tuzu
Taze çekilmiş karabiber
Birkaç dilim kızarmış ekmek
1 diş sarmısak, ekmeklere sürmek için
Sote Kabaklı Ve Taze Soğanlı Yumurta Tarifi

Yapılışı:
Kabakların ufak ve koyu yeşillerini seçiyorum. Ortadan ikiye uzunlamasına kestiğim kabağı uzun ince dilimler halinde kesiyorum. Taze soğanı ince ince kıyıyorum. Sarımsağı eziyorum.


Sponsorlu BağlantılarOrta boy bir yanmaz tavaya zeytinyağını koyup kabak ve taze soğanı orta harlı ateşte soteliyorum. Yumurtaları kınp tahta spatulayla karıştırıyorum. Yumurtaları ayn bir kâseye kınp karıştırmayı tercih etmiyorum çünkü akıyla sarısının tavada karışması daha iyi oluyor. Fesleğeni parmaklarımla koparıp yumurtanın üzerine koyuyorum. Taze çekilmiş karabiber ve deniz tuzu serpiyorum.

Yumurtayı çok pişirmeden, şeffaf kısımları beyazlaşınca tavadan alıyorum. Kızarmış ekmeklerin her iki tarafına sarımsak sürüp yumurtanın yanında servis ediyorum.

Bu tarifi daha fazla yumurtayla yapıp fırında pişirdiğinizde kalın bir fritata yapmış olursunuz. Ben yumurtayı sulu yemeyi sevdiğim için tavada pişirmeyi tercih ediyorum.

Aynı yumurtayı mevsimine göre sotelcnmiş kaba! çiçeği, kuşkonmaz, ebegümeci, ısırgan otu ve ıspanak gibi sebzelerle de yapıyorum.


Sponsorlu Bağlantılar

Add Comment

Close