Sebzeli Milföy Böreği


Sponsorlu BağlantılarSebzeli Milföy Böreği

Malzemeler:

6 kare milföy böreği

1 yemek kaşığı tereyağı

1 yemek kaşığı zeytinyağı

1 adet yumurta

400 gram mantar

1 adet havuç

2 adet soğan

1 adet salçalık kırmızıbiber

100 ml. krema

tuz

karabiber
1 tatlı kaşığı un

sebzeli milföy böreğiYapılışı:

İlk önce hamurlarımızı kenarlarından 2 cm. boşluk bırakarak bıçağımızın uç kısmı ile kare şeklinde çiziyoruz. Daha sonra yumurtamızı küçük bir kasede 1 yemek kaşığı su ile çırpıyoruz ve hamurlarımızın üzerine sürüyoruz.


Sponsorlu BağlantılarArkasından hamurlarımızı buzdolabımızda yarım saat kadar dinlendiriyoruz ve 220 derecelik fırınımızda 20 dakika pişiriyoruz. Daha sonra fırından çıkardığımız hamurlarımızın kare şeklinde çizdiğimiz kısımlarını güzel ve dikkatlice çıkartıyoruz. Hamurlarımızı soğumaya bırakıyoruz.

Havucumuzu, mantarımızı ve biberimizi güzelce doğruyoruz. Arkasından soğanlarımızın kabuklarını soyuyoruz ve piyazlık bir şekilde doğruyoruz. Daha sonra tereyağımızı ve zeytinyağımızı ısıtıyoruz soğanlarımızı pembeleşinceye kadar kavuruyoruz.

Sebzelerimizi ekliyoruz ve yumuşayıncaya kadar güzelce soteliyoruz. Unumuzu da ekleyip 2 dakika daha yüksek ateşte kavuruyoruz.  Daha sonra kremamızı da ekleyerek 1 dakika daha pişiriyoruz. En son olarak sebze karışımımızı milföylerimizin içine dolduruyoruz ve servis yapıyoruz.

Afiyet olsun…

 


Sponsorlu Bağlantılar

Add Comment

Close