Patates Tostu Tarifi


Sponsorlu BağlantılarPatates Tostu Tarifi

Malzemeleri:

2 tane patates

1 çay bardağı rendelenmiş kaşar peyniri

2 çorba kaşığı sıvı yağ veya zeytinyağı

1 tane yumurta

Tuz

Karabiber

İsteğe bağlı pul biber

patates tostu
YAPILIŞI:
Patateslerimizi yıkıyoruz ve ardından kabuklarını soyuyoruz. Daha kolay rendelenmeleri için iki parçaya bölüyoruz. Ardından rende ile rendeliyoruz. Çıkan sularını ellerimizle sıkarak süzdürüyoruz.


Sponsorlu BağlantılarMümkün olduğu kadar sularını sıkmaya gayret edin. Ardından karıştırma kabına alıyoruz. Üzerine yumurtamızı kırıyoruz ve bir güzel karıştırıyoruz. Kaşar peynirimizi de rendeleyerek, diğerlerinin yanına ilave ediyoruz ve karıştırıyoruz. Sıvı yağımızı da ekiyoruz.

Tuz ve karabiberini zevkimize uygun miktarda ekliyoruz ve karıştırıyoruz. Kullanıyorsak pul biberi de ekleyip, karıştırmaya devam ediyoruz.Tost makinemize yağlı kağıt seriyoruz ve makinayı ısıtıyoruz. Hazırladığımız harcı kağıdın üzerine döküp, yaydırıyoruz.

Üzerine de yağlı kağıt koyuyoruz ve tost makinamızı kapatıyoruz. Kontrollü olarak pişirmeye başlıyoruz. Altı ve üstü güzelce kızarana kadar pişirmeye devam ediyoruz. Piştikten sonra yağlı kağıtlarla beraber tost makinasından alıyoruz. Dikkatlice kağıtları alıp, servis tabağına koyarak servise sunuyoruz.

Afiyet olsun…


Sponsorlu Bağlantılar

Add Comment

Close