Nohutlu Kuzu İncik Tarifi


Sponsorlu BağlantılarNohutlu Kuzu İncik Tarifi
Malzemeler:

300 gr nohut
1 litre su, soğuk
2 adet kuru soğan
2 adet defne yaprağı
1 litre su, kaynar
20 gr tereyağı
1 dal biberiye
Tuz
Taze çekilmiş karabiber
4 adet kuzu incik
nohutlu kuzu incik

Yapılışı:
Nohutu bir gece önceden suya koyuyorum. Ertesi gün kendi ağırlığının üç katı (yaklaşk i litre) soğuk suyla birlikte büyük bir tencereye koyup yirmi dakika haşlıyorum.


Sponsorlu BağlantılarHaşlama suyuna i adet defne yaprağı ve 1 adet soyulmuş bütün soğan koyuyorum. Haşlama suyuna tuz eklemiyorum çünkü tuz baklagillerin sert olmasına ve pişme süresinin uzamasına neden oluyor.

Kalan i adet soğanı uzun ince doğrayıp ayrı bir tencereye koyuyorum ve tereyağıyla kavuruyorum. Biberiye, kalan ı adet defne yaprağı, tuz ve taze çekilmiş karabiber ekleyip karıştırıyorum.

Bu tencereye incikleri ve i litre kaynar suyu ekleyip pişmeye bırakıyorum. Otuz dakika sonra, süzdüğüm yarı pişmiş nohutları da tencereye ekleyip hepsini birlikte bir saat pişiriyorum. Ben incikleri kemikleriyle servis etmeyi seviyorum ama kemikleri çıkarılarak da servis edilebilir.

Kemikleri tutmak istememin nedeni, ilik ve kemiğin yemeğin suyuna lezzet vermesi. Serin kış aylan için ideal bir yemek olan nohutlu kuzu inciği, restoranımızda şehriydi pilavla birlikte servis ediyoruz. Dilerseniz sadece ızgara ekmekle de servis edebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar

Add Comment

Close