Közlenmiş Biber ve Peynirli Makarna


Sponsorlu BağlantılarKözlenmiş Biber ve Peynirli Makarna

Biber Ekim ayının son günlerinde yapılıyor. Hasatla birlikte aynı haftasonu düzenlenen bir Biber Festivali gerçekleşiyor ki bu etkinlik boyunca her yerde diri Hizi kırmızı biberlere rastlıyorsunuz. Satın almak, tatmak serbest! 16. yüzyıldan kalma £t. Ctıennc Kilisesi, bir zamanlar kırmızı biberin tütsü olarak yakıldığı bir yer ve etkinlikler kilise önünde biber hasadının kutlanmasıyla başlıyor. Ardından Bask flütünden tasan nağmeler esliğinde bir yürüyüş düzenleniyor. Festivalin sonunda Chevaliers du Piment d’Espelette, yani biber şövalyeleri seçiliyor. Herhalde bu şövalyeler kılıçlarını çekip zavallı biberlen korkunç insanlardan koruyorlardır! Bu sayfada biberli pek çok tarif verilebilirdi, ancak kırmızı biberleri düşününce aklıma yandaki tarif düştü. Cok hasit ancak bir o kadar da lezzetlidir, fırsat yaratıp tadın derim.

Malzemeleri: – 5 közlenmiş iri biber
– 1 kutu 200 ml labne peyniri
– 4 diş ufak doğranmış sarmısak
– Yeteri kadar tuz,
– taze çekilmiş karabiber
– 1 paket (50 gr) yassı spagetti
– 2 çorha kaşığı kavrulmuş çam fıstığı


Sponsorlu BağlantılarKözlenmiş Biber ve Peynirli Makarna

Yapılışı: Biberleri yıkayın ve 200 derecede ısıttığınız fırında yarım saat, arada ters yüz ederek pişirin. Kabuklan soyulacak kadar pişmeleri yeterli. Fırından alıp soğuttuktan sonra kabuklarını soyun, çekirdeklerini ayıklayıp irice doğrayın ve mutfak robotunda püre haline getirin.

 

Makarnanızı tuzlu kaynar suya atıp arzu ettiğiniz kıvama gelene kadar haşlayın, süzün. Tencereye sarmısak, tuz, karabiber, közlenmiş biber püresi ve labne peynirini koyun, karıştırarak ısıtın.

Peynir hızla eriyip sosa karışacaktır. Tek arzumuz sarımsakları biraz pişirmek o kadar. Makarnayı soğutmadan sosa ilave edin, karıştırın ve tabaklara alın. Üzerlerini çamfıstığıyla süsleyip servis edin.


Sponsorlu Bağlantılar

Add Comment

Close