Kolay Sade Kek Tarifi


Sponsorlu BağlantılarSade Kek Tarifi

Sade ya da klasik aynı zamanda da temek kek tarifi diye bilinir. Eğer bu tarifi iyi yaparsanız diğer tüm keklerde de uzmanlaşabilirsiniz demektir. Çünkü karmaşık gibi görülen kek dünyası tariflerinin hepsinin atası budur. Ben de sizlere tüm detayları ve püf noktaları ile sade kek tarifini verdim. Umarım seversiniz, şimdiden afiyet olsun. İşte tarifimiz:

Malzemeleri;

3 yumurta

1 su bardağı şeker

2 su bardağı un

1 su bardağından biraz az sıvı yağ

1 paket toz vanilya

1 paket kabartma tozu

1 su bardağı süt

Sade Kek Tarifi

Sade Kek Tarifi Yapılışı

Kullanacağımız malzemelerden aslında en tehlikeli olan şekerdir. Tam manası ile erimezse kek yerken taneler halinde insanın ağzına gelir ki bu hissi de pek kimse sevmez. Bu nedenle şeker ve yumurta beyazlaşıp iyice köpürene kadar iyice karıştırılır.

Daha sonra her malzeme sırası ile sıvıdan katıya doğru eklenir ve eklenen her malzemeden sonra da homojenliği korumak adına harç karıştırılır. Son son un eklenir ve karıştırma işleminden sonra tamam demektir.

Önceden ısıtılan 180 derece fırın içerisinde, yağlanan kek kalıbında pişen kekimiz hazır demektir. Kekin tam manası ile piştiğini anlamak için 20 dakikadan sonra kürdan batırabilirsiniz. 23 dakika içerisinde bende tamamen pişmişti, sanırım sizde de benzer bir zaman dilimi içerisinde hazır olacaktır. Fırın kapağı açılmadan, ısı kapatılınca bir süre dinlendirilir, içini çeken kekimiz ılıdığı zaman dilimlenip sonra servis edilebilir.

Afiyet olsun.


Sponsorlu Bağlantılar

Add Comment

Close