Kolay Kısır Tarifi


Sponsorlu BağlantılarKolay Kısır Tarifi

En kolay yiyeceklerin başında kısır yerb alıyor. Şüphesisz evinizde pek malzemeniz olmasa bile hemen kısır yaparak sevdiklerinize sunmaya başlayabilirsiniz. Üstelik bu tarifi yapmak içinde çok fazla esktradan bilgiye sahip olmanız gerekmiyor. Sadece sırasıyla nasıl adımda gitmeniz gerektiğini bildikten sonra hiçbir şekilde sıkıntı yaşamamış olacaksınız. Kolay kısır tarifi evinizde bir an önce uygulamaya koyulmak niçin ihtiyaç duyacağınız malzeme şu şekilde olacaktır. Buna göre,

Malzemeleri;

Bir adet soğan ve bir adet domates

bir iki adet taze soğan

bir adet yeşil biber

bir adet kırmızı biber

2 su bardağı ince bulgur

Tuz

Baharat

Bir çorba kaşığı salça

bir çorba kaşığı biber salçası

biraz sıvı yağ

kisir

Pratik Kısırı Yapmak İçin Hazırlanışı;

Kısırımızı yapmak için ilk olarak ince bulgurumuzun kabarmasını beklememiz gerekiyor. İki su bardağı ince bulgurumuzun üzerine kaynamış sıcak suyu bekleterek şişmesini sağlamış olursunuz. Pratik kısırımız için diğer içerisine eklenecek tüm malzemeleri de ince inced doğramaya başlayabilirsiniz.

Tüm bu malzemeler hazır olunca da şişen bulgurun içerisine katarak güzelce karıştırmaya başlıyoruz. Kısırımıza tat vermesi ve lezzetinin daha fazla artması içinde salça, yağ ve çeşitli baharat ve tuzları da kısırımıza ilave ediyoruz.

Bu eklemelerin sonucunda ise kısırımız artık istediğimiz kıvama gelmeye başlayacaktır. Hazırlanan kısırı artık afiyetle yemeye başlayabilirsiniz. Afiyet Olsun.


Sponsorlu Bağlantılar

Add Comment

Close