Kıymalı Makarna


Sponsorlu BağlantılarKıymalı Makarna
Malzemeler:

500gr. makarna
2 orta boy soğan
5 çorba kaşığı zeytinyağı
4 diş sarımsak
250 gr kıyma (tek sefer çekilmiş)
4 olgun domates
Tuz, karabiber

kiymali-makarna

Yapılışı:
Geniş bir tencerede bol su kaynatın. İçine 1 tatlı kaşığı tuz atın. Su fokur fokur kaynayınca makarnayı yavaşça İçine salın. Tahta kaşıkla karıştırın. Orta harlı ateşte, tencerenin kapağını kapatmadan, ara sıra karıştırarak makarna yumuşayana kadar haşlayın.


Sponsorlu BağlantılarBu sırada soğanları incecik kıyın. Kalın tabanlı, geniş bir tavada zeytinyağı ve biraz tuzla ateşe oturtun. Önce harlı ateşte yağın kızmasını bekleyin. Sonra ateşi kısın. Soğan altın şansı renk alana kadar kavurun.

Soğanın üstüne incecik kıyılmış sanmsak ve kıymayı ilave edin. Kaşığın yanıyla kıyma topaklarını dağıtarak kavurmaya başlayın. Kıyma kendi saldığı suyu çekip hafif esmerleşene kadar kavurun. Soyulmuş ve küp küp doğranmış domatesleri katın. Tuzunu biberini serpin. Suyunu çekip ezilene kadar pişirin.

Siz kıymalı sosunu hazırlarken makarna da pişmiş olur. Makarnayı delikli kaşıkla sudan çıkarıp kıymalı sosun üzerine alın. 1 su bardağı da haşlama suyundan ilave edin. Suyunu çekene kadar pişirin. Sıcak sıcak, yanında yeşil salatayla servis yapın.


Sponsorlu Bağlantılar

2 Comments

  1. Gamze 23 Ocak 2017
  2. Elçin 23 Ocak 2017

Add Comment

Close