Kirpi Pasta Yapılışı


Sponsorlu BağlantılarKirpi Pasta Yapılışı

Malzemeleri:
– Bir miktar Kakaolu Pandispanya hamuru
– 1 kase Çikolatalı Yağlı Krema
– 5, 6 adet çikolata kalıbı (flakebar)
– 60 gram beyaz marzipan
– Siyah, yeşil, kırmızı, kahverengi ve krem renkli gıda boyaları
– 9 adet kokteyl çubuğu

Yapılışı:1- Fırını 180°C’de ısıtın. 900 ml’lik ve 600 ml’lik ısıya dayanıklı iki yuvarlak fırın kabında pandispanyaları pişirin. Geniş kasedeki keki 55-60 dakika, küçük kasedeki keki 35-40 dakika pişirdikten sonra soğumaya bırakın. Kekleri, geniş tarafları alta gelecek şekilde tezgaha yerleştirin.
kirpi pasta

2- Küçük keki keskin bir bıçakla şekildeki gibi kesin. Ardından diğer tarafta ona uyum sağlayacak şekilde bir kesim yapıp şekildeki gibi bir burun oluşturun.

3- Geniş olan keki küçük olanın arkasına yerleştirin- Küçük olan kekin iki tarafından kestiğiniz parçalardan birini ikiye ayırıp küçük ve büyük kekin arasındaki boşlukları doldurmak için kullanın ve biraz yağlı kremayla sabitleyin.

4- Kalan yağlı kremayı kekin üzerine sürün. Yüz kısmında kokteyl çubuklarını (ya da kürdan) kullanarak yollar açın,

5- Çikolata kalıplarını uzun küçük parçalar halinde kırın ve keki bir kirpiye benzetmek için vücut boyunca yerleştirin.

6- Marzipanın az bir miktarını ayırın. Kalanı üçe bölerek siyah, yeşil ve krem rengindeki gıda boyalarıyla renklendirin. Ayırdığınız marzipanın az bir miktarını elma sapları için kahverengiyle renklendirin.

7- Kulakları ve ayakları krem rengiyle renklendirdiğiniz marzipanla hazırlayın. Gözleri siyah beyaz, burnu ve pençeleri siyah yapın. Yeşil marzipanla elmaları yapın, ince bir fırçayla üzerlerindeki kırmızı işaretleri boyayın. Sapları ayarlayın. Elmalar dışındaki hor şoyi kirpi pastanın üzerine yerleştirin. Son olarak da kirpinin şeklini verin. Afiyet olsun.


Sponsorlu Bağlantılar

Add Comment

Close