Kereviz Dolması


Sponsorlu BağlantılarKereviz Dolması

Malzemeler:

1 limonun suyu

4 su bardağı su

2 büyük boy kereviz

1 havuç

2 soğan

1 çay bardağı zeytinyağı

1 büyük boy patates

Tuz
kereviz dolması

Yapılışı:

İlk olarak limon suyunu 4 su bardağı suyla birlikte geniş bir kaba koyun.  Daha sonra kerevizleri soyun, uzunlamasına güzelce  ikiye bölün. Kenarlarında 1 cm. bırakacak şekilde içlerini  iyice oyun. Arkasından  çanak şeklinde oyulmuş kerevizleri limonlu suya koyun.


Sponsorlu BağlantılarÇıkardığınız içleri küp küp güzelce doğrayın. Havuçla soğanı küp küp doğrayarak yayvan ve geniş  bir tencereye koyun. Doğranmış kereviz, zeytinyağı ve biraz tuz ilave edin. Soğan şeffaflaşana kadar ağır ateşte iyice  kavurun. Daha sonra  tencereye kereviz çanaklarını ve küp küp doğradığınız patatesleri de ilave edin. Limonlu sudan 1 su bardağı ekleyin.

Tadına tuzuna bakın. Önce harlı ateşte bir taşım kaynatın. Sonra ateşi kısıp kereviz yumuşayana kadar pişirin. Her suyunu çektiğinde limonlu sudan 1 su bardağı ilave edin. Kereviz yumuşayıp suyunu çektikten sonra  ateşten alın.  En son olarak kereviz çanaklarını bir servis tabağına yerleştirin. Tenceredeki sebzeleri içlerine paylaştırın. Ilındıktan sonra servis yapabilirsiniz.

Afiyet olsun…


Sponsorlu Bağlantılar

Add Comment

Close
yemek tarifleri