Izgara Tavuklu Salata


Sponsorlu BağlantılarIzgara Tavuklu Salata

Geleneksel Çin düğünleri uzun ve mutlu bir birlikteliği sembolize eden yiyeceklerin bol olduğu sofralara ev sahipliği yapıyor. Sekiz Çin’de şanslı bir sayı olduğu için sekiz çeşit yemek sunma geleneğinin dışında Çin kültüründe dişi ve erkek doğamızı sembolize eden Anka kuşu ve ejderhaya benzetilmiş soğuk yiyecek tabakları da bulunuyor düğün sofralarında. Ana yemekler yaşam boyu eşini değiştirmeyen ördek veya kaz etinden oluşurken erkekle kadın arasındaki yeni ilişkide dengenin kurulabilmesi için tavuk ve ördek de servis edilebiliyor. Böylece çiftin ömür boyu mutlu bir beraberlik yaşamaları dileniyor. Elbette Çin’in farklı yörelerinde farklı özellikler gösteren düğün sofraları kuruluyor ve tatlısı eksik olmuyor bu sofraların.

Ne tür tatlılar sunulduğunu varın siz tahmin edin. IChinese Historical and Cultural Project, www.chcp.orgl Biz de bugün tavuklu bir salata hazırlayalım. Tüm sevdiklerimizle, dahası tüm insanlarla ve evrenle kavgasız, dövüşsüz, mutlu ilişkiler kurma dileğiyle.

Malzemeleri:– Yarım Kilogram derisi alınmış tavuk göğsü

Sosu için:


Sponsorlu Bağlantılar– 2 limonun suyu
– 4/1 su bardağı sızma zeytinyağı
– 2 diş rendelenmiş sarımsak
– 1 tatlı kaşığı tuz
– 1 çay kaşığı taze çekilmiş karabiber ve kırmızı pul biber
– arzuya göre aromatik otlar (defne, kekik, biberiye, mercanköşk)

Salata için:

– 1 adet limonun suyu
– 2-3 çorba kaşığı zeytinyağ
Izgara Tavuklu Salata

Arzu ettiğiniz sebzeler:

küp şeklinde doğranmış veya ince şeritler halinde dilimlenmiş olarak: kırmızı, sarı, yeşil etli biberler, haşlanmış taze fasulye, hafif haşlanmış körpe kabaklar taze yeşillikler: semizotu, roka, tere, taze soğan

Yapılışı:Öncelikle tavuk sosu için verilen malzemeleri bir araya getirin ve karıştırın. Tavuk göğüslerini sosa yatırın, birkaç kere çevirdikten sonra üzerini örtün ve 7-8 saat bekletin.

Arada çevirirseniz sosu daha iyi çekccektir. Varsa mangal veya mangal benzeri bir ızgarada, yoksa yağsız tava veya fırında her iki tarafını da iyice pişirdikten sonra soğutun ve ince halkalar halinde dilimleyin. Salatanın üzerine yerleştirip servis edin.Tavuklu Salata mız hazır afiyet olsun.


Sponsorlu Bağlantılar

Add Comment

Close