İftar Yemek Menüsü


Sponsorlu Bağlantılarİftar Yemek Menüsü
Bu ilk günde oruç tutan tutmayan herkes için hayırlı Ramazanlar dilerim. Öncelikle hayırlı iftar yemekleri sofralar dilerim.  18 saatlik orucumuzu tutarken iftarda ağır yemeklerden kaçınalım. Rabbim hepimize güç ve kuvvet versin diyerek iftar menüsüne geçiyorum. Şunu ayrıca belirteyim. Tarifler için yemek isimlerinin üzerini tıklayın.

Çorba olarak Soğuk domates çorbası ve Tutmaç çorbası tavsiye ederim. Fakat çift çorba seçeneği sunuyorum. Çünkü 18 saat sonra sıcak bir şeyler tercih edebileceğinizi düşünerek soğuk domates çorbasını yedeğe alıyorum. Sadece kolay ve hafif olduğu için tercih ettim. Farklı çorbalar için menümüzden altından çorba tarifleri kısmını tıklayabilirsiniz.


Sponsorlu BağlantılarAna yemek olarak sizlere Hünkar Beğendi önereceğim.  İftar sofranız için mükemmel bir yemek olacaktır. Paylaştığım tarif Oktay usta’nın tarifidir. Bizzat denedim mükemmel sonuç aldım. Kuzu etinden yaparsanız daha yağlı olur fakat  daha yumuşak olur. Damak tadınıza göre dana mı kuzu mu siz karar verirsiniz.
iftar menüsü

Yanlarına Pilav veya makarna tarifi yapabilirsiniz. Aslında size hünkar pilavını önerecektim. Fakat hünkar beğendi yemeğimizde zaten et olduğu için daha sade bir şey yemek daha doğru olur. Pilav seçmek için menülerin altından pilav ve makarnalar sekmesini tıklayabilirsiniz.

Güzel bir salataya ne dersiniz? Yemeğinizin yanına Semizotu salatası nı öneririm. Alternatif olarak dört renkli salata tarifim var ona da bakabilirsiniz.

Gelelim iftar sofralarının olmazsa olmazına. Çok nefis bir Güllaç Tarifi sizlerle. Oktay usta’ya ait olan bu güllaç yapılışını geçen ramazan denemiştim. Mükemmel bir sonuç almıştım. Bu yüzden sizlerle paylaşmayı uygun buldum. Afiyet olsun. Tekrardan Hayırlı Ramazanlar efendim.


Sponsorlu Bağlantılar

Add Comment

Close