Glutensiz Sufle Tarifi


Sponsorlu BağlantılarGlutensiz Sufle Tarifi

Glutensiz tariflere yer vermek istiyorum. Bildiğiniz gibi pirinç unu glüten içermiyor. Bundan dolayı çölyak hastaları kullanabilir, fakat kullandığınız pirinç ununu başka unlarla karıştırmamalısınız. Çikolata ve pirinç unu paketinin üstünde glüten ile alakalı herhangi bir uyarı bulunup bulunmadığını kontrol etmenizi öneririz. Her şeyden önce sağlık geliyor. Tarifimiz deneyecek olanlara şimdiden afiyet olsun.

Malzemeler

2 adet yumurta,

50 gram tereyağı,

80 gram bitter çikolata,

3 yemek kaşığı pirinç unu,

3 yemek kaşığı toz şeker,

Servis için çilek ve pudra şekeri.

sufle


Sponsorlu BağlantılarHazırlanışı

Öncelikle fırınınızı 220 derece sıcaklığa ayarlayın ve çalıştırın. Teflon bir tavada çikolata ve tereyağını eritin. Bunlar eridikten sonra ocaktan alın, pirin unu ekleyin ve karıştırın. Diğer yandan yumurtaları ve şekeri güzelce köpürene kadar çırpın.

Çikolatalı pirinç unu karışımını yumurtalara ilave edin ve tekrar çırpın. Hazırladığınız hamuru yağlanmış sufle kaplarına boşaltın. Sıcak fırın içinde 7 dakika kadar pişmeye bırakın.

Pişme süresini iyi ayarlamanız önemlidir çünkü bu süre uzarsa suflelerin içleri akışkanlığını yitirir. Değişik çeşitlerde porselen ya da metal kaplar olabilir, fakat kullandığınız kap pişme süresini etkileyecektir. Sufleler servise hazır, çilek veya pudra şekeriniz varsa üzerlerini süsleyerek servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun.


Sponsorlu Bağlantılar

Add Comment

Close
yemek tarifleri