Fırında Kabak Mücver Tarifi


Sponsorlu BağlantılarFırında Kabak Mücver Tarifi

MALZEMELERİ:

2 tane kabak

Yarım demek dereotu

3 tane yumurta

100 gram ölçüde rendelenmiş beyaz peynir

4 yemek kaşığı ölçüde un

1 çay kaşığı ölçüde kabartma tozu

Tuz

firinda kabak mucver

YAPILIŞI:
İlk olarak kabakların kabuklarını soyun ve rendeleyin. Rendelediğiniz kabakları avucunuza alarak iyice sıkın ve suyunu süzün. Suyunu iyice süzdüğünüz kabakları bir kap içerisine alın.

Dereotlarını ayıklayıp güzelce yıkayın ve ince ince kıydıktan sonra kap içerisine kabakların üzerine ilave edin. Karışıma yumurta, kabartma tozu, rendelenmiş peynir ve tuzu ekledikten sonra karıştırın. Tuz miktarını peynirin tuzluluk oranına göre damak tadınıza uygun olacak şekilde ayarlayın ve o ölçüde mücver karışımının içine ekleyin.


Sponsorlu BağlantılarElde ettiğiniz karışımın içerisine son olarak azar azar un ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Karışım koyu bir kıvam alıncaya dek un ekleyip yoğurmaya devam edin.

Fırını 180 dereceye ayarlayıp ısınması için bırakın. Fırın tepsisine yağlı kağıt serin ve elde ettiğiniz kabak mücver karışımından kaşık yardımıyla alarak fırın tepsisine aralık bırakacak şekilde dökün. Kabak mücverlerin çok kalın veya çok ince olmamalarına dikkat edin.

Karışımı tepsiye döktükten sonra, ısıttığınız fırına verin ve üzerleri kızarana dek pişirin. Pişirdiğiniz fırında kabak mücverleri isteğe göre sıcak ya da soğuk servis edebilirsiniz. Verilen ölçülerle toplamda 16 tane kabak mücver elde edebilirsiniz. Yapımı oldukça basit ve yağda kızarttığınız kabak mücverlere oranla daha sağlıklı ve hafif olacaklardır.


Sponsorlu Bağlantılar

Add Comment

Close
yemek tarifleri