Fasulye Piyazı Tarifi


Sponsorlu BağlantılarFasulye Piyazı Tarifi

Genelde geleneksel ve ağır tarifler paylaşsam da bugün sizlere aslında yine geleneksel ama yapımı çok basit olan bir çay saati atıştırmalığı, aperatif yemek tarifi olan fasulye piyazı tarifi vereceğim, umarım seversiniz.

Malzemeleri;

1 su bardağı kuru fasulye, (şeker fasulyesi kullandım)

6-7 yaprak marul,

1 adet kuru soğan,

zeytinyağı,

yarım limonun suyu,

tuz,

3 adet haşlanmış yumurta.

fasulye-piyazi

Fasulye Piyazı Tarifi Yapılışı


Sponsorlu Bağlantılar1 gün önceden ıslatılan fasulyelerimiz yumuşamıştır genel manada, bu aşamadan sonra düdüklüde 18 dakika pişirilir. Pişirme süresi düdük kapatıldıktan sonra hesaplanmaya başlar ve fasulyenin cinsine göre bu süre 1 dakika ya azalır ya da kısalır.

Sizler bu aşamada bildiğiniz, süresinden emin olduğunuz cins fasulyeler kullanırsanız diri kalma ya da erime gibi sorunlar ile karşı karşıya kalmamış olursunuz.

Dilerseniz fasulyelerimiz haşlanırken sizler de elle ettiğiniz zaman içerisinde marullarınızı satırınız ile kıyın, sonrasında ise soğanlarınızı piyazlık doğrayın. Tüm malzemeler harmanlandığında haşlanan ve süzülen fasulyeler de girer.

Limon suyu ve yağımız ardından da tuzumuz, bu aşamada ben azıcık da kimyon eklemesi yapar, süslemek amaçlı bir iki zeytin ekler ve servis ederim, umarım sizler de beğenirsiniz, ben çok severim çünkü.

Afiyet olsun.


Sponsorlu Bağlantılar

Add Comment

Close