Evde Çokomel Yapılışı


Sponsorlu BağlantılarEvde Çokomel Yapılışı

Çok kolay bir şekilde hem hijyenik, hemde içerisinde ne olduğunu bildiğiniz çokomelleri yapmak ister misiniz.? Biz küçükken çok severdik. Çocuklarımıza evde kendi emeğimizle çokomel yapmak oldukça kolay. Lütfen tarifimizi dikkatlice okuyun. Kek kalıbı hemen hemen her yerde var. Aşağıda kek kalıbı örneğinin resmini bulacaksınız.

Malzemeleri:

160 gram sütlü çikolata,

1 paket marşmelov,

1 paket yuvarlak bisküvi.

cokomel

Yapılışı:

Çikolataları eritmek için bir cezve sıcak su ısıtın. Üzerine bir kap koyarak çikolataları bölüp o kap içerisine atarak eritin. Yani benmari usulü eritin. Bilmeyenler için bu şekilde tarif ettim.

Daha sonra bir porsiyonluk muffin kapları var. Birleşik sıra sıra genelde slikon kalıplardır. Bu kalıplara fırça yardımı ile erittiğiniz çikolataları sürerek kaplayın. Kalıbı buzdolabının buzluk kısmında veya bir derin dondurucu da 5 dakika bekletin. Tekrar çikolataların üzerine çikolata sürün. Tekrar 5 dakika derin dondurucu da veya buzluk kısmında bekletin.

Daha sonra marshmallowları fırında bekletin. Kontrollü olun. Gerekirse başında bekleyin. Yumuşayınca alın kalıplardaki çikolataların üzerine yerleştirin. Üzerine bisküvilerinden yerleştirin. Bu bisküviler için en mantıklı kullanım. Burçak bisküvilerdir. Daha sonra 10 dakika buzdolabında bekletin.

Afiyet olsun.


Sponsorlu Bağlantılar

Add Comment

Close
yemek tarifleri