Etli Ve Yoğurtlu Börek


Sponsorlu BağlantılarEtli Ve Yoğurtlu Börek

Malzemeler:

4 adet yufka

İç Harcı İçin:

1 kg kuzu veya dana eti

3 su bardağı yoğurt

4 adet yumurta

yarım limonun suyu

2 yemek kaşığı tereyağı

tuz

bir tutam muskat

etli ve yoğurtlu börekYapılışı:

İlk  önce böreğimizin  iç harcı  için iki yemek  kaşığı tereyağımızı tenceremizde güzelce eritiyoruz. Daha sonra küçük küçük kestiğimiz etlerimizi tenceremize ekleyip bırakacağı suyu çekene kadar iyice pişiriyoruz.


Sponsorlu BağlantılarArkasından etlerimizin üstünü geçecek kadar sıcak suyumuzu koyup 25 dakika kadar daha pişiriyoruz. Pişerken üzerinde biriken köpüklerini bir kaşık yardımıyla temizliyoruz.

Etler suyunu çekip piştikten sonra tenceremizin altını kapatıyoruz. Daha sonra yumurtalarımızı, yoğurdumuzu, tuzumuzu, limon suyumuzu ve muskatımızı geniş bir kasede güzelce çırpıyoruz.

Arkasından  yufkalarımızı yemek  tabağı büyüklüğünde  kesiyoruz. Sonra  iki parçasının  arasına  Ayçiçek yağımızı  sürüp yapıştırıyoruz.  Yufkamızı yağlanmış  kase  şeklindeki  metal kalıplarımıza  kenarları dışa  sarkacak şekilde  yerleştiriyoruz. Etlerimizi  içine yerleştirip  yoğurtlu sostan  güzelce gezdiriyoruz.

En son olarak yufkalarımızın kenarlarını etli harcımızın üzerine doğru kapatıyoruz.  Önceden ısıttığımız  180  derecelik  fırınımızda 30  dakika kadar  pişiriyoruz.

Afiyet olsun…


Sponsorlu Bağlantılar

Add Comment

Close
yemek tarifleri