Etli Kereviz


Sponsorlu BağlantılarEtli Kereviz

Malzemeler:

300 gr kuşbaşı kuzu eti

3 çorba kaşığı tereyağı

2 soğan

1 havuç

1 kg kereviz

1 yumurta sarısı

1 limon

Tuz

etli kereviz

Yapılışı:
İlk olarak eti tencereye koyun ve  kısık ateşte kendi bıraktığı suyu çekene kadar kavurun. Üzerine tereyağı ile incecik kıyılmış soğanı da koyun. Havucu halka halka dilimleyin ve  onu da tencereye koyun. Daha sonra  soğan şeffaflaşana kadar güzelce  kavurmaya devam edin.


Sponsorlu BağlantılarÜzerine 1 su bardağı sıcak su  ilave edin. Önce harlı ateşte bir taşım kaynatın. Suyun üstüne çıkan köpüğü kevgirle iyice  alın. Daha sonra ateşi kısıp kapağını kapatın. Her suyunu çekişinde  1 su bardağı sıcak su ilave ederek et yumuşayana kadar iyice  pişirin.

Et yumuşayınca kerevizi soyun ve  portakal dilimi biçiminde doğrayın. Bıçak değdirdiğiniz yerlerin kararmaması için üzerine limon sürün. Yeşil yaprakların taze kısımlarını da alın. Kerevizi tencereye ilave edin ve güzelce karıştırın. Arkasından  1 su bardağı sıcak  su ilave edin. Tencerenin kapağını kapatın. Kısık ateşte, kerevizleri fazla yumuşatmadan güzelce  pişirin.

En son olarak yumurta sarısı, limon suyu ve 2 çorba kaşığı suyu çatalla çırpın. Bu terbiyeye yemeğin suyundan ilave ederek ılıştırın.
Tencerenin kenarından yavaş yavaş dökerek yemeğe güzelce katın. Tencereyi sağa sola eğerek terbiyenin karışmasını sağlayın. Daha sonra  ateşten alın.

Afiyet olsun…


Sponsorlu Bağlantılar

Add Comment

Close
yemek tarifleri