Damla Çikolatalı Fındıklı Kurabiye Tarifi


Sponsorlu BağlantılarDamla Çikolatalı Fındıklı Kurabiye Tarifi

MALZEMELERİ:

Damla çikolata ve fındık

1 paket margarin

Un

1 çay bardağı sıvı yağ

3 fincan pudra şekeri

1 çay bardağı nişasta

1 paket vanilya

1 paket kabartma tozu

1 yumurta
damla cikolatali findikli kurabiye
YAPILIŞI:
Derin kap içerisinde 1 paket margarini ilk olarak yumuşayıncaya kadar yoğuralım. Belirli kıvama geldikten sonrasında üzerine 1 adet yumurtayı ekleyerek yoğurmaya devam edilir. Kurabiye yapımında malzemelerin birbirine tam olarak karışması önem taşıyor. Yağ ve yumurta karışımı belirli kıvama gelmesinden sonra üzerine 3 fincan pudra şekeri eklenir ve 1 çay bardağı sıvı yağ ilave ederek karıştırılmaya devam edilir.


Sponsorlu BağlantılarKarışımın tamamen yumuşak ve kıvamda olması önem taşıyor. Elde edilen hamurun üzerine 1 çay bardağı nişasta 1 paket vanilya ve kabartma tozunu da ekleyerek karıştırılmaya devam edilir. Un eklenmediği için hamurun kıvamı sulu olmalıdır. Un olarak eklemeniz gereken miktar ortalama 1 1,5 su bardağı arasında değişmektedir. Bu daha çok sizin hamurunuzun durumu ile bağlantılı olmaktadır. Az olması durumunda çok sert hamur olmamak kaydı ile eklemede bulunulabilir.

Hamur hazır olduktan sonra damla çikolata ve kırılmış fındık eklenir. Hamurdan parçalar koparılır. Kurabiyeler hazırlanır. Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizilir.

Fırın 175 derecede ısıtılır ve kurabiyeler içine atılır. Kontrollü olarak üzerleri pembeleşene kadar pişirilir.

Fırından alıp, dinlendirdikten sonra servise sunulur.

Afiyet olsun…


Sponsorlu Bağlantılar

Add Comment

Close
yemek tarifleri